hír
A budapesti Örökmozgó és a Toldi mozikban vetítésekkel, kerekasztal-beszélgetésekkel és divatbemutatóval egybekötött rendezvénysorozat március 29-én…
továbbmagazin
Hajdú Eszter dokumentumfilmje egy kelet-magyarországi zsákfaluban élő cigány családról, ikrekkel és egy látassérült kislánnyal. Az alkotás…
továbbmagazin
Erdélyi János filmje Tisztaberekről, ahol 1987-ben helyi cigányok 60-70 fős csoportja kegyetlenül agyonveri a "falu legerősebb magyarját", Csányi…
továbbmagazin
Domokos János filmje a gazdagabb világ levetett tárgyainak újrahasznosítáról. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben…
továbbmagazin
Fuzik János dokumentumfilmje Farkaslyukról, egy faluról, ahol a helyi romák életük kockáztatásával ássák a szenet. A rendezőjét a 42. Magyar…
továbbhír
Kardos Sándor alkotásából készült interaktív DVD nyerte a Hollywood Reel Independent Film Festival rövidfilm kategóriájának fődíját, megkezdődött a…
továbbhír
A tavalyi fórum után idén másodszorra is megrendezték a Cigányok ideje elnevezésű szakmai programot, melynek célja a mindenkori szemle mezőnyébe…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié